جوش های زیر پوستی و دلایل بروز و درمان آن

جوش از هر نوعی که باشد، ناخوشایند و آزاردهنده است، اما شاید جوش های زیر پوستی بدتر از جوش های دیگر باشد. گاهی این جوش ها بسیار دردناک هستند و هر کاری می کنید، نمی توانید از شرشان خلاص شوید. بدتر اینکه، هر چه بیشتر آنها را دستکاری کنید، التهاب و دردشان بیشتر می شود.

اما چگونه این جوش ها را درمان کنیم؟ قطعا نمی توانیم یک شبه از شر جوش های خود رها شویم. برای درمان جوش های زیر پوستی نیز باید صبور باشیم. پس پیش از هر کاری، این مقاله را بخوانید تا مؤثرترین و بهترین روش های رهایی از جوش زیر پوستی را باهم بررسی کنیم. با ما همراه باشید…

دلیل بروز جوش های زیر پوستی و درمان آنها

دلیل بروز جوش های زیر پوستی چیست؟

جوش های زیر پوستی زیر سطح پوست ایجاد می شوند. اگرچه این جوش ها از فاصله دور قابل مشاهده نیستند، اما برآمدگی آنها مشخص است. این جوش ها، بیشتر به دلیل کیست یا ندول (نوعی ساختار غیر عادی گرد و سفت) بروز پیدا می کنند.

جوش های زیر پوستی، از ترکیب سبوم (چربی)، باکتری و آلودگی هایی که در منافذ پوست جمع شده تشکیل می شوند. این برآمدگی های دردناک زیرپوستی، برخلاف جوش های دیگر، به بیرون از پوست راه ندارند و بسته هستند. ممکن است زیر پوست تان قسمت سفید وسیعی وجود داشته باشد که وقتی آن را لمس می کنید، دردناک باشد. معمولاً این ناحیه بر اثر التهاب پوست اطراف جوش قرمز می شود.

درمان جوش های زیر پوستی سخت و زمان بر است و به صبر و مراقبت از پوست نیاز دارد.

۱. از دستکاری، فشار دادن و ترکاندن جوش ها بپرهیزید!

همه ی ما می‌دانیم انجام این کار درست نیست، اما ممکن است وسوسه شویم و جوش های خود را بترکانیم. اگر پوستی صاف و یکدست می خواهید، نباید هیچ جوشی را بفشارید یا آن را بترکانید. رعایت کردن این موضوع در جوش های زیر پوستی مهم تر است. زیرا این جوش ها در سطح پوست نیستند و ترکاندن آنها بسیار سخت و حتی گاهی غیر ممکن است.

در واقع، فشار دادن این جوش ها التهاب را تشدید می کند. به دنبال آن، پوست این قسمت، آسیب پذیر و حساس می شود. این کار حتی ممکن است قرمزی را افزایش دهد و سبب باقی ماندن جای جوش روی پوست تان شود‌.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که جوش های زیر پوستی را با مجموعه ای از اقدامات و سپس با روش های درمانی از پوست خارج کنید.

۲. از کمپرس گرم استفاده کنید.

کمپرس گرم، از چند طریق به درمان جوش های زیر پوستی کمک می کند: درد ناشی از آکنه را تسکین می دهد. استفاده از کمپرس گرم به ویژه زمانی که جوش های سر سفید در حال شکل‌گیری هستند، بسیار مفید است.

طبق بررسی های انجام شده کمپرس گرم را ۳ الی ۴ بار در روز و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی پوست تان قرار دهید. با این کار، چرک جوش از پوست تان خارج و در نتیجه، ترمیم آن آغاز می شود. می توانید از کمپرس آماده استفاده کنید. البته، هنگام استفاده باید آن را در مایکروفر گرم کنید. همچنین می توانید کیسه یا لیف حمام را در آب داغ قرار دهید و آن را به عنوان کمپرس گرم به کار ببرید. البته آب نباید خیلی داغ باشد، زیرا ممکن است پوست تان را بسوزاند. می توانید برای آن قسمت از پوست تان که جوش های زیر پوستی دارد، از یک حوله استفاده کنید.

۳. از چسب جوش استفاده کنید.

برچسب آکنه شبیه بانداژ است. باید آن را به طور مستقیم روی جوش های زیر پوستی خود قرار دهید. این برچسب، باکتری، سبوم و آلودگی جوش را از بین می برد. مواد تشکیل دهنده ی این برچسب ها متفاوت است، اما بیشتر آنها حاوی عناصری نظیر سالیسیلیک اسید هستند ‌که با جوش ها مبارزه می کنند.

چسب جوش را می توانید از داروخانه تهیه کنید. تا زمانی که جوش های زیر پوستی تان برطرف می شود، این برچسب ها را هر روز روی جوش های خود بچسبانید. می توانید تمام طول روز از این برچسب ها استفاده کنید، اما باید حداقل هر ۲۴ ساعت یک بار آنها را عوض کنید.

۴. از داروهای موضعی کمک بگیرید.

برای درمان آکنه، داروهای موضعی فراوانی در داروخانه ها و مراکز آرایشی بهداشتی وجود دارد. اگر بعد از مصرف دارویی خاص، پوست تان بهبود نیافت، محصولات ضد آکنه لافارر در برنامه‌ی درمانی خود بگنجانید.

بهتر است محصولی را انتخاب کنید که علت ایجاد جوش را درمان می کند. مثلاً اگر از دارویی استفاده می کنید که حاوی بنزوئیل پراکسید است، داروی دیگری را انتخاب کنید که مواد تشکیل دهنده ی آن چیزی غیر از این باشد.

ترکیباتی که در داروهای مختلف آکنه وجود دارد، علت های متفاوت بروز آکنه را هدف می گیرد. مثلاًبنزوئیل پراکسید باکتری های پروپیونیوم آکنه را که منجر به بروز آکنه می شوند، کاهش می دهد.

 • سالیسیلیک اسید منافذ را به وسیله حذف لایه ی سلول های مرده ی روی سطح پوست، باز می کند. افزون بر این، التهاب را کاهش می ‌دهد.
 • گوگرد از رشد باکتری های ایجاد کننده ی جوش جلوگیری کرده و انسداد منافذ پوست را از بین می برد. ماسک ضد آکنه لافارر حاوی گوگرد است که می تونید برای رفع آکنه از آن استفاده کنید.
 • آلفا هیدروکسی اسیدها (AHA)، پوست را لایه برداری می کنند.
 • رتینوئیدها انسداد منافذ پوست را از بین می برند و تولید چربی را کاهش می دهند.آنتی بیوتیک های موضعی مانند کلیندامایسین و اریترومایسین باکتری های ایجاد کننده‌ی جوش را از بین می برند. همچنین التهاب را کاهش می دهند.

این مواد در بسیاری از شوینده ها و پاک کننده‌های ضد آکنه، کرم ها، ژل ها، اسکراب های صورت، لوسیون ها و دستمال های مرطوب وجود دارند.

برای تهیه داروهای موضعی حاوی این ترکیبات، به نسخه ی پزشک نیازی ندارید. اگر چه بسیاری از داروهای غلیظ تر و مؤثرتر را باید با نسخه ی پزشک تهیه کنید.

۵. از روغن درخت چای استفاده کنید.

روغن درخت چای جایگزین مناسبی برای بسیاری از آنتی بیوتیک های پر عارضه و داروهای شیمیایی بدون نسخه است. می توانید این روغن را از مکان هایی که محصولات طبیعی می‌فروشند بخرید.

محصولات حاوی روغن درخت چای در داروخانه ها نیز موجودند. برای اثربخشی مطلوب، باید از محصولی استفاده کنید که حداقل حاوی 5 درصد روغن درخت چای باشد. تا زمانی که جوش های زیر پوستی شما به طور کامل درمان نشده اند، روزی ۲ بار از این روغن استفاده کنید.

نباید روغن خالص درخت چای را استفاده کنید، بلکه باید حتماً پیش از مصرف آن را رقیق کنید. به این منظور، روغن درخت چای را به نسبت یک به یک با روغن پایه مخلوط کنید. منظور از روغن پایه، روغن هایی نظیر روغن نارگیل، جوجوبا و زیتون است.

بعد از رقیق کردن، ترکیب آماده شده را روی قسمتی از پوست تان که جوش زیرپوستی دارد بمالید و بگذارید یک شب تا صبح روی پوست تان بماند. سپس آن ناحیه را بشویید.

می توانید روغن درخت چای را هر روز استفاده کنید. این روغن ایمن و مصرف آن بی خطر است.یادتان باشد، هیچ گاه این روغن را نخورید، زیرا ممکن است اثرات جانبی داشته باشد.

۶. از عسل خام استفاده کنید.

عسل خام، جایگزین طبیعی دیگری برای محصولات شیمیایی بدون نسخه است. منظور از عسل خام عسلی است که نه حرارت دیده و نه فیلتر شده است. بیشتر عسل ها (حتی برخی عسل های خالص و طبیعی) تصفیه می شوند تا تخمیر نشوند و به فرم مایع در آیند. عسل، خواص ضد میکروبی طبیعی دارد. بنابراین کمک می کند پوست تان از شر باکتری ها خلاص شود.

برای این منظور باید از عسل خام استفاده کنید. عسل های رایجی که در فروشگاه ها وجود دارند، برای این کار مناسب نیستند. مقدار کمی از عسل خام را یک شب تا صبح روی جوش های خود قرار دهید. می توانید عسل خام را با آب مخلوط کرده و از آن به عنوان پاک کننده ی پوست استفاده کنید.

۷. درد پوست را با یخ تسکین دهید.

کیسه ی یخ (آیس پک) قرمزی، التهاب و ورم بعد از خالی کردن جوش را از بین می برد.
برای استفاده از یخ برای کاهش تورم و قرمزی پوست، باید:

 • با آب گرم و یک شوینده ی ملایم و مناسب پوست تان، صورت خود را بشویید. آن را با حوله‌ی تمیز خشک کنید. حوله را روی پوست تان نکشید؛ بلکه با ضربه های خیلی ملایم، آن را روی صورت خود بگذارید و بردارید.
 • تکه های یخ را در یک کیسه ی پلاستیکی یا حوله ی تمیز قرار دهید.
 • کیسه ی یخ را به مدت ۵ دقیقه روی جوش های خود قرار دهید. پس از ۵ دقیقه آن را از روی صورت خود بردارید و دوباره ۵ دقیقه دیگر آن را روی صورت تان بگذارید.
 • این کار را ۳ الی ۴ بار در روز انجام دهید.

درمان جوش های زیر پوستی

4 اقدامات پیشگیرانه

جوش های زیر پوستی به طور غیر منتظره ای ظاهر می شوند، اما می توانید با انجام برخی اقدامات از بروز آنها پیشگیری کنید.

برای اینکه احتمال تبدیل جوش های زیر پوستی را به آکنه و جوش های قرمز کاهش دهید،باید:

 •  صورت خود را فقط ۲ بار در روز یا زمانی که عرق کرده اید، بشویید.

اگر پوست مستعد جوش های زیر پوستی را زیاد بشویید، تحریک می شود. علاوه بر این، شست‌وشوی بیش از حد پوست، آن را خشک می کند. بدن شما در واکنش به خشکی، چربی بیشتری را تولید خواهد کرد. چربی بیشتر منافذ پوست را مسدود و زمینه را برای بروز جوش آماده می کند.

 • از مصرف اسکراب و ساییدن پوست بپرهیزید.

هرچند پوست مستعد جوش ممکن است چرب و آلوده به نظر بیاید، با این حال نباید برای تمیز کردن و پاکسازی آن، از اسکراب استفاده کنید. مصرف اسکراب یا ساییدن پوست، اوضاع را بدتر و آکنه را تشدید می کند.

 • برای مراقبت از پوست خود محصولاتی را بخرید که منجر به بروز آکنه نمی شوند.

از محصولاتی استفاده کنید که روی آن، عبارت های زیر درج شده باشد:

 1. غیر کومدون زا (Non-Comedogenic)
 2. غیر آکنه زا (Non-Acnegenic)
 3. فاقد روغن (Oil-Free)
 • به طور مرتب روبالشی و پوشش هایی که با پوست صورت تان در تماس است را بشویید.

باکتری ها و سلول های مرده ی پوست، روی پارچه رشد و افزایش پیدا کرده و در نهایت منافذ پوست را مسدود می کنند. بنابراین مراقبت باشید صورت تان با سطوح آلوده در تماس نباشد.

چه زمانی به متخصص پوست مراجعه کنیم؟

جوش های زیر پوستی جزو جوش هایی هستند که درمان آنها بسیار سخت است. برای اینکه این جوش ها را درمان کنید و به پوست خود نیز آسیب نزنید، باید صبور باشید و درمان را به طور کامل ادامه دهید.

اگر جوش های زیر پوستی تان با روش های خانگی درمان نشد، باید به متخصص پوست مراجعه کنید. گاهی ممکن است متخصص پوست برای درمان فوری جوش های صورت، تزریق داخل ضایعه‌ای کورتون ها (از جمله تریامسینولون) را برایتان تجویز کند.این دارو ورم پوست را به سرعت کاهش داده و به فرایند درمان سرعت می بخشد.

اگر به طور مرتب دچار جوش زیر پوستی می شوید، باید به متخصص پوست مراجعه کنید. ممکن است به داروهای خوراکی (قرص) و درمان های دیگری نیاز داشته باشید‌.

شما چه تجربه ای از درمان جوشهای زیر پوستی دارید؟ راهکارهای موثر در پیشگیری و درمان این مشکل را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید…

منبع:

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/blind-pimple
https://www.medicalnewstoday.com
 
 

anti-acne

 

4.1/5 - (77 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
40 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هانیه
هانیه
1 سال قبل

خیلی عالی بود

لافارر
ویرایشگر
لافارر
4 ماه قبل
پاسخ به  هانیه

سپاس از همراهی شما دوست عزیز.

Prsol
Prsol
11 ماه قبل

خیلی بده .همیشه این جوشا رو دارم درسته جاش می‌ره اما خیلی خیلی دیر اعتمادبه‌نفس ادمو میاره پایین خیلی درد داره اون چربی ای که زیر پوست جمع شده انگار فقط ورمش می‌خوابه تا یه شیرینی میخوری دقیقا همون مکان دوباره باد می‌کنه چربی زیر پوستش سفت میشه وقتی میخوای بخندی یا هرکار دیگه درد میگیره

پرواز کبوترها
پرواز کبوترها
11 ماه قبل
پاسخ به  Prsol

منم میزنم، واقعا بده، نمیدونم چرا اینجوری میشه

محمد
محمد
2 ماه قبل
پاسخ به  Prsol

دقیقا منم همین طور هستم

مهدی
مهدی
10 ماه قبل

من جوش زیر پوستی پشت سرم زده چیکار کنم، قرمز هستش و خیلیم سفت و باد کرده

لافارر
ویرایشگر
لافارر
10 ماه قبل
پاسخ به  مهدی

سلام دوست عزیز. استفاده از شامپوهای حاوی سالیسیلیک اسید، گلیکولیک اسید و گوگرد می‌تواند در تسریع بهبودی کمک‌کننده باشد. همچنین استفاده موضعی از روغن درخت چای یا آلوئه‌ورا نیز اثربخش است.

Reza
Reza
10 ماه قبل

من صورتم داره حالت سوراخ سوراخ میشه.رفتم دکتر گفت جوش زیرپوستی میزنی وقتی میره جاش گودی میشه. الان شما میگید جوش زیرپوستی جاش نمیمونه. چجوریه پس؟ تازه قبلا یه دوره راکوتان خوردم.

لافارر
ویرایشگر
لافارر
10 ماه قبل
پاسخ به  Reza

سلام دوست عزیز. همان‌طور که در مقاله اشاره شد در صورت دستکاری جوش زیرپوستی امکان باقی‌ماندن جای آن روی پوست وجود دارد.

امیر
امیر
9 ماه قبل

منم از ۸ سالگی کم کم پوستم شروع به زدن اینجوری جوش ها کرد جوش های زیری که خیلی سخت میشه ترکوندتشون اصلا هم درد نداره فقط مثل یه برامدگی روی پوسته درحالی که من صورتمو میشورم از ماسک های مختلف و کرم مرطوب کننده استفاده میکنم دوباره این جوش هارو میزنم😔

لافارر
ویرایشگر
لافارر
9 ماه قبل
پاسخ به  امیر

سلام دوست عزیز. این نوع جوش ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی دوران بلوغ در پوست شما ایجاد شده باشد. با استفاده از درمان‌های خانگی اشاره شده در مقاله و داروهای موضعی بدون نسخه مانند پمادهای حاوی سالیسیلیک اسید، می‌توانید میزان بروز و ظاهر آنها را کاهش دهید. اگر این روش‌ها برای شما کارساز نبود بهتر است جهت بررسی دقیق و دریافت درمان‌های قوی‌تر به متخصص پوست مراجعه کنید.

امیر
امیر
9 ماه قبل
پاسخ به  لافارر

ممنون ولی خب من فکر نکنم کاملا برای بلوغم باشه چون گفتم…از ۸ سالگی

محمد
محمد
2 ماه قبل
پاسخ به  امیر

شکلات قهوه نوشابه شیرینی کاکائو فست فود چربی زیاد اینا رو مصرف کنی جوش میزنی

نرگس
نرگس
9 ماه قبل

سلام من ۱۳ سالمه دونه های زیر پوستی میزنم
خیلی هم ریزه درد نداره اما احساس میکنم زشت شدم چیکار کنم چه ماسکی استفاده کنم ؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
9 ماه قبل
پاسخ به  نرگس

سلام دوست عزیز. می‌توانید از راهکارهای ارائه شده در مقاله مانند استفاده از روغن درخت چای و عسل خام استفاده کنید. ماسک ضد آکنه لافارر هم می‌تواند در برطرف کردن جوش‌های زیرپوستی و جلوگیری از بروز آکنه‌های بیشتر کمک‌کننده باشد.

فاطمه
فاطمه
9 ماه قبل

سلام من هیچوقت جوش نمیزدم اما خیلی یهویی از ۲ سال پیش صورتم شروع به جوش زدن کرد و تقریبا همه هم زیر پوستی و قرمز از انواع ضر جوش ها و ماسک ها استفاده کردم هیچکدوم جواب نبود و شاید جوش های قبلی رو میبرد اما باز هم جوش های تازه میزدم و اصلا نمیدونم باید چیکار کنم چون جدیدا احساس میکنم داره تمام صورتم رو میگیره زیر چشمم بخاطر ی جوش باد کرده و بشدت درد میکنه و من تحمل این وضع دیگه برام غیر ممکن شده:)

لافارر
ویرایشگر
لافارر
9 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز. جوش‌های جوانی یا بلوغ در اثر عوامل هورمونی ایجاد می‌شوند و ممکن است تا اوایل دهه بیست سالکی نیز ادامه باید. شما می‌توانید با استفاده از محصولات ضد آکنه بدون نسخه مانند ماسک ضد آکنه لافارر می‌توانید ظاهر جوش‌ها را بهبود ببخشید و از بروز جوش‌های بیشتر جلوگیری کنید. متخصص پوست می‌تواند با تجویز محصولات قوی‌تر و بررسی دقیق شرایط شما، کمک بیشتری به شما ارائه دهد. مقاله “جوش بلوغ : توصیه‌های مفید برای درمان آکنه در نوجوانان” هم اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد.

مجی
مجی
9 ماه قبل
پاسخ به  لافارر

سلام خسته نباشین من ۲۰ سالمه و از ۱۴ سالگی شروع به زدن جوش هایه زیر پوستی و سر سیاه شدم حتی زالو و حجامت کردم انواع صابون و کرمو قرص و از ازاین چیزا کردم اصلا نمیرن حتی یبار پاکسازی پوست هم رفتم اصلا فایده ای نداشت من خودم بنظرم کبد چرم دارم میتونه از کبد چرم باشه؟؟حتی کمر و شونه هامم جوش هایه زیر پوشتی بزرگ میزنن لطفا راهنمایی کنین ممنون

لافارر
ویرایشگر
لافارر
9 ماه قبل
پاسخ به  مجی

سلام دوست عزیز. جوش‌های جوانی در اثر تغییرات هورمونی ایجاد می‌شوند و ممکن است تا اوایل دهه بیست سالگی نیز ادامه یابد. کبد چرب معمولا علائم دیگری دارد مانند درد شکمی، کاهش اشتها، زرد شدن پوست، متورم شدن شکم و پاها و غیره. بروز جوش و علائم پوستی ممکن است در اثر کبد چرب ایجاد شود اما معمولا در کنار سایر علائم آن بروز می‌کند. بهتر است با مراجعه به متخصص پوست شرایط خود را به دقت بررسی کنید تا بتوانید علت دقیق ایجاد این جوش را مشخص و درمان مناسب را انجام دهید.

شیلا قادری
شیلا قادری
9 روز قبل
پاسخ به  مجی

منم اینجوریم بخاطر اختلاله هورمونه باید درمان بشی

علی
علی
9 ماه قبل
پاسخ به  لافارر

سلام عزیزم ..من یه جوش زیر پوستی بزرگ سمت چپ چونه ام زده ک باعث شده موقع حرف زدن لبم کج میشه و دهانم کج نشون داده میشه ..باید چکار کنم ک این لعنتی برطرف بشه ؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
9 ماه قبل
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز. انجام دادن راهکارهای ارائه شده در متن مانند کمپرس گرم و استفاده از محصولات ضد آکنه مانند ماسک یا سرم ضد آکنه لافارر می‌تواند در تسریع بهبود جوش زیرپوستی موثر باشد.

اکبرمحمودی
اکبرمحمودی
7 ماه قبل

سلام
من اکثر اوقات نوک بینی و یا بغلش جوش زیر پوستی دردناک در میاد چکار کنم برای همیشه از شرش خلاص بشم همراه باجوش سر وچشمم هم درد میگیره

لافارر
ویرایشگر
لافارر
7 ماه قبل
پاسخ به  اکبرمحمودی

سلام دوست عزیز. می توانید از راهکارهای اشاره شده در مقاله برای درمان و پیشگیری از بروز مجدد جوش زیرپوستی استفاده کنید. راهکاری قطعی وجود ندارد که بتوانید با آن برای همیشه از بروز آکنه جلوگیری کنید. استفاده از ماسک یا سرم ضد آکنه لافارر هم می تواند کمک کننده باشد.

معصومه
معصومه
7 ماه قبل

ماسک ضد آکنه لافارر رو از کجا میشه تهیه کرد

لافارر
ویرایشگر
لافارر
7 ماه قبل
پاسخ به  معصومه

شما می توانید این محصول را از داروخانه ها و فروشگاه های آنلاین مانند خانومی، روبان و … تهیه کنید.

پرواز
پرواز
7 ماه قبل

سلام من جوش سرسیاه های عمیقی میزنم برای درمانشان باید چیکار کنم ؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
7 ماه قبل
پاسخ به  پرواز

سلام دوست عزیز. راهکارهای مختلفی برای از بین بردن جوش های سر سیاه وجود دارد مانند استفاده از ماسک ضد آکنه حاوی گوگرد، لایه برداری ملایم، استفاده از پاک کننده های حاوی سالیسیلیک اسید و … در این مقاله ۱۲ راهکار برای از بین بردن جوش های سر سیاه آورده شده است.

یوسف
یوسف
7 ماه قبل

سلام من جوش های زیر پوستی سفید دارم
چه کار کنم خوب بشه

لافارر
ویرایشگر
لافارر
7 ماه قبل
پاسخ به  یوسف

سلام دوست عزیز. راهکارهای ارائه شده در مقاله و نیز استفاده از ماسک یا سرم ضد آکنه لافارر می‌تواند در برطرف کردن جوش‌های زیرپوستی و جلوگیری از بروز آکنه‌های بیشتر کمک‌کننده باشد.

رضا مرادی
رضا مرادی
6 ماه قبل

سلام من از پونزده سالگی تا الان که سی سالمه جوش های زیر پوستی دست از سرم بر نمیداره بیشتر رو گونه هام و رو پیشونیم در میاد جاش هم میمونه و خیلی اذیت کنندست الان که سی سال دارم این نوع جوش ها نباید طبیعی باشه پیش متخصص هم نرفتم لکه و آکنه هم زیاد دارم چه راهکاری برای بر طرف کردن این جوش ها و جای جوش ها پیشنهاد میکنید آیا لازمه پیش متخصص برم

لافارر
ویرایشگر
لافارر
6 ماه قبل
پاسخ به  رضا مرادی

سلام دوست عزیز. متخصص پوست می تواند دلیل بروز این نوع جوش در پوست شما را مشخص کند و به درمان تخصصی آن بپردازد. احتمال اثربخشی درمان تحت نظر پزشک بسیار بیشتر از خود درمانی است.

مریان
مریان
6 ماه قبل

سلام من۱۹سالمه پوستم چربه قبلاپیشونیم جوش میزدفقط یه سالی هست که لپام جوش میزنه هم زیرپوستی هم سرسیاه هم سرسفید همه راههای دنیاروهم امتحان کردم خیلی خسته شدم افسرده شدم هرروزجوش جدیدمیزنم زیباییمو تحت تاثیرقرارداده چیکارکنممممم:((((((((((((

لافارر
ویرایشگر
لافارر
6 ماه قبل
پاسخ به  مریان

سلام دوست عزیز. با استفاده از راهکارهای ارائه شده در مقاله و نیز استفاده از محصولات ضد آکنه لافارر ملنند پد، سرم و ماسک می‌توانید با کنترل چربی پوستتان شدت آکنه‌ها را کاهش دهید. متخصص پوست هم می‌تواند با بررسی دقیق علائم شما درمان‌های مناسبی را برایتان تجویز کند.

Dani
Dani
6 ماه قبل

سلام به ادمین محترم خسته نباشید

من یدونه جوش زیرپوستی روی صورتم دارم و نه قرمزه نه برآمدگی داره ولی وقتی به صورتم دست میزنم میتونم حسش کنم،نزدیک ۷ ماهه رو صورتمه واقعا کلافه شدم دکتر پوست میتونه با آمپولی چیزی اینو تخلیه کنه؟یا لیزر لازمه؟اصلا دکتر پوست برم یا نه؟

ممنون

لافارر
ویرایشگر
لافارر
6 ماه قبل
پاسخ به  Dani

سلام دوست عزیز. اگر وجود این جوش برایتان آزاردهنده است بهتر است جهت بررسی دقیق به پزشک مراجعه کنید تا با توجه به نوع آن و دلیل بروز آن درمان لازم انجام شود.

صبا
صبا
1 ماه قبل

سلام من صورتم جوش نمیزنه اما باسن و رانم‌جوش های زیرپوستی زیادی میزنه بزرگ و ملتهب و واقعا اذیت میکنه نمیدونم چیکار کنم

لافارر
ویرایشگر
لافارر
1 ماه قبل
پاسخ به  صبا

سلام دوست عزیز. از شایع ترین علل بروز جوش های قرمز و ملتهب در قسمت باسن و ران، فولیکولیت یا التهاب فولیکول مو است. این برجستگی ها می توانند یک سر سفید رنگ ایجاد کنند و مانند آکنه به نظر برسند و گاهی اوقات دردناک یا خارش دار شوند. فولیکولیت می تواند در اثر اصطکاک ناشی از لباس تنگ، تعریق، البسه از جنس الیاف مصنوعی ایجاد شود و به باکتری هم آلوده شود. استفاده از درمان های بدون نسخه ضد آکنه مانند بنزوئیل پراکسید و لایه برداری منظم می تواند کمک کننده باشد. اما اگر این جوش ها درد و… بیشتر بخوانید

Shadi
Shadi
16 روز قبل

با سلام به ادمین عزیز من صورتم بعد عمل بینی همش جوش های زیر پوستی میزنه و ردش میمونه حالت قهوه ای میشه و لک شده با اونک الان شیش ماه از عملم گذشته یکیش خوب میشه باز بعدی در میاد کلافم کرده چیکار کنم این رد جوشا بره🤕🤕

لافارر
ویرایشگر
لافارر
16 روز قبل
پاسخ به  Shadi

سلام دوست عزیز. شما می‌توانید با استفاده از سرم ضد آکنه لافارر هم میزان بروز جوش را کاهش دهید و هم به روشن شدن لک‌های ایجاد شده کمک کنید.