روش درست بخور دادن و فواید بخور صورت چیست؟

پاکسازی پوست صورت در کنار استفاده از محصولات مراقبت از پوست مناسب تا حد زیادی به سلامت و زیبایی پوست تان کمک می کند. به این منظور می توانید از بخور استفاده کنید که راهی ارزان و ساده است. این درمان خانگی پوستتان را تغذیه می کند و به آن لطافت می دهد. در ادامه با دیگر فواید بخور صورت آشنا می‌شوید. همچنین به سوالاتی مانند چگونه باید پوست خود را بخور دهید؟ چه موادی را می توانید به بخور خود بیفزایید؟ و … پاسخ می دهیم.

روش درست بخور دادن و فواید بخور صورت چیست؟

فواید بخور صورت

1. پاک کنندگی

بخور، منافذ پوست را باز می کند و با پاکسازی عمیق پوست صورت ، به از بین بردن هر نوع آلودگی از سطح پوست کمک می کند. افزون بر این، جوش های سرسیاه را نرم می کند. در نتیجه، راحت تر می توانید آنها را تخلیه کنید.

2. افزایش گردش خون

بر اثر بخور گرم و افزایش تعریق، رگ های شما گشاد می شود. به دنبال آن گردش خونتان افزایش می یابد. این افزایش جریان خون، پوست را تغذیه می کند و به آن اکسیژن می رساند. در نتیجه، پوستتان درخشان و سالم می شود.

3. از بین بردن سلول ها و باکتری های مسبب آکنه

بخور، منافذ پوست را باز می کند. به همین دلیل، باکتری ها، سلول های مرده و آلودگی های دیگر از آن خارج می شوند. در نتیجه، کمتر ممکن است جوش بزنید. زیرا این آلودگی ها روزنه های پوست را مسدود می کنند و سبب ایجاد آکنه می شوند. برای همین است که بخور صورت عضو جدایی ناپذیر هر برنامه پاکسازی صورت است.

4. خارج کردن چربی های انباشته شده در پوست

چربی طبیعی (سبوم) توسط غدد سباسه (غدد چربی پوست) ساخته می شود تا پوست و مو را نرم و روان کند. اگر این چربی در زیر سطح پوست انباشته شود، زمینه ی رشد باکتری ها فراهم می شود. این موضوع سبب ایجاد آکنه و جوش سرسیاه می شود.

5. آبرسانی

بخور تولید چربی پوست را افزایش می دهد و آن را آبرسانی می کند. در نتیجه، صورت را به طور طبیعی مرطوب می سازد.

6. کمک به جذب بهتر محصولات مراقبت از پوست

بخور، قابلیت نفوذ‌پذیری پوست را افزایش می دهد. بنابراین، اگر محصولات مراقبت پوست را پس از بخور استفاده کنید، بهتر جذب می شوند.

7. افزایش کلاژن و الاستین پوست

دانستید که گردش خون در زمان بخور پوست افزایش می یابد. به دنبال آن، کلاژن و الاستین بیشتری در پوستتان تولید می شود. به همین دلیل، ظاهر پوستتان جوان تر و سفت تر می شود.

8. آرامش بخش

حس کردن گرمای بخار روی صورت آرامش بخش است. با افزودن رایحه های گیاهان دارویی یا اسانس های روغنی، اثر آرامش بخش بخور بیشتر می شود.

9. رفع احتقان سینوس

بخور، گرفتگی سینوس‌ و سردردهای ناشی از آن را برطرف می کند. افزودن اسانس های روغنی خاص به بخور تأثیر آن را افزایش می دهد.

10. مقرون به صرفه و در دسترس

برای استفاده از مزایای بخور لازم نیست به زحمت بیفتید یا به مکانی خاص بروید. می توانید در خانه و با هرآنچه در اختیار شماست، صورت خود را بخور دهید.

شیوه های مختلف بخور دادن

برای بخور صورت روش های متعددی وجود دارد.

برای بهره‌مندی از فواید بخور صورت و لذت بردن از این درمان خانگی، روش های متعددی وجود دارد. بخور دادن ساده و کم هزینه است. البته، ممکن است تجملاتی و پرهزینه‌ باشد. این موضوع به انتخاب شما بستگی دارد.

بخور دادن روی کاسه یا سینک پر از آب گرم

 1. حوله ی کرکی بزرگی را آماده و بهترین زمان و مکان را برای خود مشخص کنید. خیلی مهم است که هنگام بخور دادن راحت باشید. اگر روی سینک بخور می گیرید، حتماً از یک چهارپایه یا صندلی استفاده کنید که ارتفاع مناسبی داشته باشد. در غیر این صورت، استفاده از کاسه بهترین گزینه است.
 2. موی خود را ببندید تا روی صورتتان قرار نگیرد، سپس با یک پاک کننده ی لایه بردار ملایم، صورت و گردن خود را تمیز کنید.
 3. 4 الی 6 پیمانه آب را بجوشانید. این مقدار به ظرفیت کاسه یا سینک شما بستگی دارد.
 4. وقتی آب شروع به جوشیدن کرد، گیاه مورد نظر خود را به آن بیفزایید و هم بزنید.
 5. درجه ی حرارت را بکاهید، روی ظرف را بپوشانید و حدود 3 دقیقه صبر کنید تا آرام بجوشد. با احتیاط آب را در کاسه یا سینک بریزید. اگر می خواهید از اسانس های روغنی استفاده کنید، در این مرحله چند قطره از آن را به آب بیفزایید.
 6. بنشینید. حوله را روی سر خود و ظرف آب جوش بیندازید. صورت خود را حدود 15 سانتی متری آب قرار دهید.
 7. برای کاهش یا افزایش گرما، فاصله ی صورت خود را با بخار کم و زیاد کنید. در صورت لزوم گوشه حوله را کنار بزنید تا حرارت متعادل شود.
 8. صورت خود را 5 تا 10 دقیقه بخور دهید.

بخور دادن با حوله ی گرم

 1. حوله ی دستی خود را آماده و شیر آب گرم را باز کنید. وقتی آب گرم شد، سینک یا ظرف خود را به قدر کافی با آب گرم پر کنید تا حوله ی شما در آن خیس بخورد. گیاهان دارویی را هم به آب بیفزایید.
 2. موی خود را ببندید تا روی صورتتان قرار نگیرد، سپس با یک پاک کننده ی لایه بردار ملایم، پوست و گردن خود را تمیز کنید.
 3. بعد از خیس خوردن حوله در آب گرم، آن را بفشارید تا به حالت نم دار درآید.
 4. روی یک صندلی راحت لم دهید یا دراز بکشید. حوله را روی صورت خود بگذارید؛ گوشه های آن را به سمت بالا بگیرید تا در قسمت وسط پیشانی به هم برسند.
 5. حوله را طوری روی صورت خود تنظیم کنید که کل صورت شما (حتی چشم هایتان) را بپوشاند؛ فقط می توانید بینی خود را بیرون بگذارید. 5 دقیقه در همین حالت استراحت کنید.

بخور دادن صورت با دستگاه بخور صورت خانگی

 1. دستورالعمل دستگاه را مطالعه و آن را با آب پر کنید. دستگاه را روی یک میز در نزدیکی پریز برق بگذارید. آن را به برق وصل کنید. بعد از چند دقیقه دستگاه شروع به تولید بخار می کند.
 2. مراقب باشید مو روی صورتتان قرار نگیرد. قبل از بخور دادن با یک پاک کننده ی لایه بردار ملایم صورتتان را تمیز کنید.
 3. راحت و آرام بنشینید. طبق دستورالعملِ دستگاه، صورت خود را در بخش مخصوص دستگاه و فاصله ی 12 تا 25 سانتی متری آن قرار دهید.
 4. صورت خود را 2 تا 3 دقیقه روی دستگاه نگه دارید. بعد از یک دقیقه وقفه دوباره این کار را انجام دهید تا ببنید پوستتان چطور با بخار کنار می آید.
  یادتان باشد بخار تولید شده از دستگاه های بخور، به مراتب قوی تر از روش های دیگر است.

نحوه ی انتخاب مایع برای بخور

نحوه ی انتخاب مایع برای بخور

نوع مایعی که برای بخور انتخاب می کنید، چیزی از فواید بخور صورت کم نمی کند، با این حال برخی از این مایع ها برای پوست شما مفیدترند. انتخاب مایع به تمایل شخصی و پولی که هزینه می کنید، بستگی دارد:

آب شیر: آب شیر رایگان و قابل دسترس است، بنابراین نمی توانید در انتخاب آن دچار اشتباه شوید.

آب چشمه یا آب مقطر: می توانید از آب مقطر یا آب چشمه استفاده کنید. هیچ مدرکی مبنی بر برتری یکی بر دیگری وجود ندارد.

چای: برخی از چای هایی که برای زیبایی به کار می روند، به دلیل وجود آنتی کسیدان‌ مزایای زیادی دارند. گمان می رود این چای ها به دفع سموم بدن هم کمک کنند. طبق تحقیقات، چای سبز و چای های دیگر پلی فنول‌ دارند. اگر آنها را به شکل موضعی مصرف کنید، ضدپیری و محافظ پوست اند. پس، قطعاً می توانید از چای های گیاهی برای بخور صورت خود استفاده کنید.

نحوه ی افزودن گیاهان دارویی و روغن‌ها به بخور

افزودن انواع گیاهان خشک و روغن به بخور، مزایای آن را افزایش می دهد. برای انواع مختلف پوست، گیاهان دارویی متفاوت و مفیدی وجود دارد. برخی از گیاهان دارویی و اسانس های روغنی آرامش بخش و تقویت کننده اند؛ بستگی دارد خواهان چه چیزی باشید.

گیاهان دارویی

بابونه: طبق تحقیقات، بابونه به درمان التهاب پوست و درماتیت کمک می کند. این گیاه برای همه ی انواع پوست (حتی پوست های حساس) مفید است.
رزماری: این گیاه دارویی گزینه ای مناسب برای افرادی است که پوست چرب دارند.

روغن های گیاهی

اسطوخودوس: این گیاه برای پوست خشک یا مبتلا به اگزما، فوق العاده است و رایحه‌ای آرامش‌بخش دارد.

شمعدانی: روغن استخراج شده از گل شمعدانی یک قابض طبیعی است که پوست را محکم، صاف و یک دست می کند.

اکالیپتوس: اگر پوستتان آکنه دارد یا به احتقان و گرفتگی دچار شده اید، اکالیپتوس بهترین گزینه است.

پرتقال: پرتقال در رایحه درمانی به کار می رود. همچنین، ممکن است منافذ مسدود را باز و پوست را شاداب کند.

چه حرارتی؟ چه مدت؟ چند بار؟

آسیبِ سوختگی با بخار آب بیشتر از سوختگی با آب جوش است، بنابراین در حین بخور دادنِ صورتِ خود باید بسیار مراقب باشید. برای کاهش خطر سوختگی، صورت خود را خیلی به بخار نزدیک نکنید. فاصله را تا حدی رعایت کنید که راحت باشید. اگر از روش بخور با حوله استفاده می کنید، آب باید گرم باشد نه داغ.

برای دستیابی به نتایح بهتر، هفته ای یک مرتبه صورت خود را بخور دهید. افزون بر این، هر جلسه بخور را به 10 دقیقه محدود کنید تا پوستتان تحریک نشود.

نکات و ترفند‌های کلی

نکات و ترفند‌های کلی بخور صورت

در ادامه به چندین ترفند اشاره می کنیم تا با به کار بردن آنها، بیشترین بهره را از فواید بخور صورت ببرید.

آماده سازی

آب رسانی: قبل از قرار گرفتن در معرض هر گرمایی، بهتر است آب بنوشید، بنابراین قبل از شروع بخور آب بخورید.

پاک کردن: با یک پاک کننده ی ملایم حاوی لایه بردار، پوست خود را تمیز کنید. با این کار پوست شما آماده است تا از همه مزایای بخور بهره مند شود.

در حین بخور دادن

 • مراقب چشم های خود باشید و هنگام بخور دادن، آن را ببندید؛ با این کار، پلک‌هایتان نیز از موهبت های بخور بهره مند می شوند.
 • صورت خود را حدود 15 تا 25 سانتی متر دورتر از بخار قرار دهید. نیازی نیست که به کاسه یا سینک آب زیاد نزدیک شوید و خود را در معرض خطر سوختگی قرار دهید. همچنین، به احساس پوستتان بعد از بخور توجه کنید و کاری را انجام دهید که با آن راحت ترید.
 • در صورت استفاده از دستگاه بخور، دستور العمل دستگاه را مطالعه و از آن پیروی کنید.

بلافاصله بعد از بخور

 • بعد از بخور، پوست شما بسیار حساس است، بنابراین نباید آن را با مالیدن حوله تحریک کنید. صورت خود را با آب ولرم بشویید و به آرامی آن را خشک کنید.
 • از سرم یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید: بعد از بخور، تأثیر مرطوب کننده بیشتر می شود، بنابراین از چیزی استفاده کنید که تغذیه ی کننده پوست باشد. اگر به دنبال پوستی جوان هستید، بهترین زمان استفاده از کرم ضدپیری بعد از بخور است.
 • پوست خود را ماساژ دهید: برای داشتن پوستی آرام هیچ چیز بهتر از ماساژ ملایم بعد از بخور نیست. به آرامی با انگشتان خود پیشانی، گونه ها و گردن را به سمت بالا ماساژ دهید. اگر پوستتان چرب یا حساس نیست، می توانید از روغن ماساژ هم استفاده کنید.

خطرات و عوارض جانبی احتمالی

سوختگی ناشی از بخار شدید است، بنابراین فاصله ی خود را با آن حفظ کنید. اگر از روش حوله ی گرم برای بخور صورت استفاده می کنید، مطمئن شوید که حوله گرم است نه داغ.
اگر آکنه ی روزاسه ( التهاب و قرمزی مزمن پوست) دارید، نباید صورت خود را بخور دهید. گرما رگ های خونی را گشاد می کند و قرمزی پوست را افزایش می دهد.
بخور آب رسان است، اما افرادی که پوست خشک یا اگزما دارند؛ باید محتاط باشند. جلسات بخور را 2 دقیقه ای انجام دهید تا پوستتان تحریک نشود.
حرف آخر
بخور هفتگیِ صورت راهی مناسب برای تمیز کردن پوست است. همچنین، سلامت آن را افزایش می دهد. اما اگر به بیماری التهاب پوست دچارید، قبل از بخور حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

حال که با فواید بخور صورت و سایر نکات بخور دادن آشنا شدید، در استفاده از آن شک نکنید. اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید، تجربه های خود را در قسمت بیان نظر مطرح کنید و بنویسید صورت خود را چگونه بخور می دهید؟ به نظرتان کدام گیاه و روغن برای بخور مناسب تر است؟ چند وقت یک بار صورت خود را بخور می دهید؟

منبع:

doi.org/10.1016/j.ijpharm.2008.03.032
scienceline.ucsb.edu/getkey.php?key=1322
ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92761/

Moisturizing-Creams

4.3/5 - (76 امتیاز)

اشتراک در
اطلاع از
guest
58 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Amin
Amin
1 سال قبل

اشکالی نداره هرشب بخور بدیم؟

لافارر
لافارر
1 سال قبل
پاسخ به  Amin

سلام دوست عزیز. ترجیحا دو تا سه بار در هفته بخور دهید.

Roya
Roya
1 سال قبل
پاسخ به  لافارر

چه گیاهایی بندازیم خوبه؟

Vahid.z
Vahid.z
9 ماه قبل
پاسخ به  Roya

سلام گیاهان دارویی که در بالا بهشون اشاره شده.

Pytr
Pytr
1 سال قبل

🦋با روغن درخت چای می تونیم بخور بدیم؟ 🦋

لافارر
لافارر
1 سال قبل
پاسخ به  Pytr

سلام دوست عزیز. استفاده از روغن های مناسب پوستتان در بخور می تواند کمک کننده باشد. ولی فراموش نکنید برای کاهش چربی پوست و جلوگیری از بروز آکنه بهتر است از سرم یا کرم های حاوی روغن درخت چای استفاده کنید تا بیشتر جذب پوست شود.

ناشناس
ناشناس
1 سال قبل

برای تخلیه سینوس چندباربخوربدیم،از چه گیاهی استفاده کنیم؟

لافارر
لافارر
1 سال قبل
پاسخ به  ناشناس

سلام دوست عزیز. بخور اکالیپتوس و آویشن میتواند کمک کننده باشد. به قدر نیاز استفاده بفرمایید.

زهرا ت
زهرا ت
1 سال قبل

من با گلاب ناب که از کاشان گرفتم بخور میدم ، و وقتی بخور میدم بعد از بخور احساس سبکی و شادابی رو خیلی خوب حس میکنم

نغیسه
نغیسه
1 سال قبل

سلام ممنون میشم جواب سوالم رو بدین. برای پوست بخور گرم بهتره یا سرد

لافارر
لافارر
1 سال قبل
پاسخ به  نغیسه

سلام دوست عزیز. برای پاکسازی پوست و استفاده از سرم های درمانی بخور گرم مناسب تر است اما به طور کلی وجود بخور سرد در منزل برای تعدیل رطوبت هوا به خصوص در فصل های سرد که استفاده از وسایل گرمایشی منزل بسیار بیشتر است، برای پوست مفید است.

آخرین ویرایش 8 ماه قبل توسط ali alimorad
مهری
مهری
1 سال قبل

سلام و شب بخیر
ببخشید منظور از بخور خشک چیه؟

لافارر
لافارر
1 سال قبل
پاسخ به  مهری

سلام دوست عزیز. به طور کلی بخورها به دو دسته گرم و سرد یا خشک طبقه بندی می شوند. بخورهایی که با امواج اولتراسوند آب را بخار میکنند بخور خشک یا سرد هستند.

zoro
zoro
1 سال قبل

اسطوخدوس و بابونه وچای سبز همراه بخور اضافه میکنم عالیه هفته ای یک بار

ش
ش
1 سال قبل

سلام من قبلا صورتم به شدت جوش میزد و هییچ درمانی حتی راکوتان خوبش نکرد سه سال است که هرشب بخور اب گرم استفاده میکنم و پوسم عالی شد

nsim
nsim
6 ماه قبل
پاسخ به  ش

منمم جوش میزنم خیلی چکار کنم دقیق ب منم بگو 🙁هر شب یعنی بخور بدم؟؟

طاهره عامری
طاهره عامری
1 سال قبل

من ۱۷ سالمه و خب جوش های روی پیشونیم و گونه هام اذیتم می‌کنه اگه بخور بدم جوش ها بیشتر میشه یا از بین میره؟ چون منافذ پوست رو باز میکنه میگم

لافارر
لافارر
1 سال قبل
پاسخ به  طاهره عامری

سلام دوست عزیز. بخور دادن باعث بازشدن منافذ مسدود شده پوست، عدم تجمع سبوم و در نتیجه کاهش جوش پوستی میشود، البته بهتر است بعد از بخور لایه برداری انجام شود.

سپیده
سپیده
1 سال قبل

حمام اب گرم هم بخور محسوب میشه؟🤔

لافارر
لافارر
1 سال قبل
پاسخ به  سپیده

سلام دوست عزیز. حمام با بخار زیاد یا سونای بخار نیز به نوعی بخور پوست محسوب می شود. اما باید توجه داشته باشید که برخورد مستقیم آب داغ با پوست برای پوست شما مضر است و باعث از بین رفتن چربی های طبیعی پوست خواهد شد.

دیانا حداد
دیانا حداد
1 سال قبل

سلام من دستگاه بخور سرد دارم میتونم توش شیر بریزم؟

لافارر
لافارر
1 سال قبل
پاسخ به  دیانا حداد

سلام دوست عزیز. دستورالعمل کار با دستگاه را مطالعه کنید. ممکن است رسوب چربی شیر در دستگاه آن را خراب کند.

shiva
shiva
1 سال قبل

سلام
بعد از بخور صابون ب پوستمون بزنیم خوبه؟

لافارر
لافارر
1 سال قبل
پاسخ به  shiva

سلام دوست عزیز. به طور کلی استفاده از صابون روی پوست به هیچ وجه توصیه نمی شود. بهتر است قبل از بخور دادن با آرایش پاک کن و شوینده مناسب صورت خود را بشویید تا تاثیر مثبت بخور دوچندان شود. همچنین بعد از بخور دادن به علت باز شدن منافذ پوست بهتر است از سرم های درمانی مناسب پوستتان مثل ویتامین سی، یا سرم ضد آکنه استفاده کنید تا جذب بیشتری داشته باشند.

سوگند طهماسبی
سوگند طهماسبی
11 ماه قبل

من صورتم خیلی جوش میزن ار سرم‌تونر از اسکراب ژل شستشو استفاده کردم‌فایده ای نداشته چیکار کنم؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز. جوش صورت انواع مختلفی دارد که هر کدام ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود و راهکار درمانی متفاوتی داشته باشد. مطالعه مقاله “انواع جوش صورت: علت ایجاد هرکدام و راه های درمان آنها” می تواند اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. استفاده از ماسک ضد آکنه لافارر هم می تواند به برطرف شدن آکنه و نیز پیشگیری از بروز مجدد آن کمک کند. اگر جوش های برایتان آزاردهنده است بهتر است برای تشخیص دقیق و دریافت درمان مناسب به متخصص پوست مراجعه کنید.

سوگند طهماسبی
سوگند طهماسبی
11 ماه قبل

منقبل از بخور صورتمو با شوینده شستم‌و بعدش لایه برداری کردم و سرم زدم برای درمان جوش خوب این روش؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
11 ماه قبل

سلام دوست عزیز. همان‌طور که خودتان بیان کردید قبل از بخور صورت باید پوست را پاکسازی کرد و پس از آن بهتر است بلافاصله از مرطوب‌کننده استفاده شود. در ادامه می‌توان لایه‌برداری ملایم انجام داد و از سرم‌های مخصوص استفاده کرد. این روش‌ها می‌تواند در کاهش جوش‌ و اثربخشی بیشتر درمان‌های ضد جوش تاثیرگذار باشد.

آخرین ویرایش 8 ماه قبل توسط ali alimorad
فاطمه
فاطمه
9 ماه قبل

سلام اگه بعد از بخور جوش شیرین با اب استفاده کنم جوش های سر سیاه و جوش ها از بین میرود؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
9 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز. با توجه به اینکه پوست پس از بخور حساس می شود بهتر است از جوش شیرین استفاده نکنید. به طور کلی شواهد علمی کافی برای اثربخشی جوش شیرین به عنوان ضد آکنه وجود ندارد و به دلیل خاصیت قلیایی آن ممکن است باعث تحریک پوست و به هم خوردن PH آن شود. بهتر است پس از بخور از مرطوب کننده و پس از آن از لایه بردارهای ملایم یا سرم های ضد آکنه استفاده کنید.

AREZOO
AREZOO
9 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر . بعد از بخور نیاز نیست که صورت رو با پنبه پاک کنیم؟؟؟؟ یعنی بمحض اینکه تموم شد بریم صورتمون رو بشوریم؟ اخه من قبلا با پنبه پاک میکردم و الودگی ها رو میدیدم …. اما حس میکردم برای پوستم مضر بود

لافارر
ویرایشگر
لافارر
9 ماه قبل
پاسخ به  AREZOO

سلام دوست عزیز. بهتر است پیش از بخور صورت خود را پاک‌سازی کنید. از آنجایی که پوست پس از بخور حساس می‌شود ممکن است مالیدن پنبه باعث آسیب به آن شود. بهتر است پس از بخور از مرطوب‌کننده استفاده کنید و پوست خود را با نوک انگشتان ماساژ دهید.

آخرین ویرایش 8 ماه قبل توسط ali alimorad
Ayda Azarnik
Ayda Azarnik
8 ماه قبل

سلام ببخشید درون دستگاه بخور باید بابونه و اینارو کجا اضافه کنیم داخل مخزن ؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
8 ماه قبل
پاسخ به  Ayda Azarnik

سلام دوست عزیز. بعضی دستگاه های بخور دارای محفظه خاصی برای افزودن اسانس هستند. در سایر دستگاه های بخور معمولا افزودن اسانس یا گیاه معطر به آب درون محفظه دستگاه توصیه نمی شود چون ممکن است به تدریج باعث آسیب دیدن آن شود. گاهی آغشته کردن یک پنبه به اسانس مورد نظر و قرار دادن آن در مجرای خروجی بخار دستگاه بخور می تواند کارساز باشد. می توانید با مراجعه به دستورالعمل استفاده از دستگاه بخور در این مورد اطلاعات دقیق تری کسب کنید.

بهار حقانه فر
بهار حقانه فر
8 ماه قبل

باعث لاغریه صورت هم میشه بخور؟!

لافارر
ویرایشگر
لافارر
8 ماه قبل

سلام دوست عزیز. بخور صورت باعث کاهش چربی های صورت نمی شود اما می تواند باعث افزایش تعریق و خروج مایعات اضافی تجمع یافته در صورت شود.

کاربر
کاربر
8 ماه قبل

چه توضیحات کامل و مفیدی . ممنون

لافارر
ویرایشگر
لافارر
8 ماه قبل
پاسخ به  کاربر

ممنون از همراهی شما دوست عزیز.

Ali
Ali
7 ماه قبل

سلام ببخشید بخور برای حساسیت خوبه؟؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
7 ماه قبل
پاسخ به  Ali

سلام دوست عزیز. بخور برای کاهش گرفتگی بینی و سینوس و شل شدن مخاط کمک کننده است و می تواند علائم آلرژی را کمی تسکین دهد.

فاطمه
فاطمه
6 ماه قبل

سلام خسته نباشید من از ژل شستشو صورت استفاده میکنم. بهتره اینو قبل بخور استفاده کنم یا بعدش؟ و اینک میشه بخور فقط با اب جوش باشه هیچ گیاهی رو بهش اضافه نکنیم؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
6 ماه قبل
پاسخ به  فاطمه

سلام دوست عزیز. بهتر است قبل از بخور دادن با استفاده از محصولات پاک‌کننده پوست صورت را تمیز کنید تا بهترین اثربخشی را داشته باشد. اضافه کردن گیاه یا اسانس به آب بخور کاملا به انتخاب شما بستگی دارد و بخور دادن صورت با استفاده از آب، اثربخشی کافی و مناسبی خواهد داشت.

فرزانه مختاری
فرزانه مختاری
5 ماه قبل

واقعا دمتون گرم عجب توضیحاتی

لافارر
ویرایشگر
لافارر
5 ماه قبل

سپاس از همراهی شما 🙏

امیر
امیر
5 ماه قبل

با سلام خسته نباشید بابت این مقاله خوب و مهمتر پاسخگویی به سوالات ⚘

لافارر
ویرایشگر
لافارر
5 ماه قبل
پاسخ به  امیر

سپاس از همراهی شما دوست عزیز 🙏

کوثر
کوثر
3 ماه قبل

سلام ببخشید ماسک سیاه واسکراب باید بعد از بخور بزنیم یا قبلش

لافارر
ویرایشگر
لافارر
3 ماه قبل
پاسخ به  کوثر

سلام دوست عزیز. از آنجایی که پس از بخور پوست بسیار حساس می‌شود، باید از ماسک‌ها و اسکراب قبل از آن استفاده کنید. پس از بخور بهتر است تنها از سرم و مرطوب‌کننده استفاده کنید.

حمیده
حمیده
3 ماه قبل

برای هر بار بخور، چه مقدار از گیاهان دارویی می توانیم استفاده کنیم؟
به عنوان مثال چند گرم بابونه خشک به ازای یک لیتر؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
3 ماه قبل
پاسخ به  حمیده

سلام دوست عزیز. حداکثر یک قاشق غذاخوری از گیاهان دارویی می تواند اثرات خوبی روی پوست شما ایجاد کند.

Benab
Benab
2 ماه قبل

سلام آیا میشه با آب جوش قوری صورت را بخور داد

لافارر
ویرایشگر
لافارر
1 ماه قبل
پاسخ به  Benab

سلام دوست عزیز. بله مشکلی ندارد. آب را به جوش آورده و سپس منبع حرارت را خاموش کنید و از آن برای بخور صورت استفاده کنید.

Smnh
Smnh
2 ماه قبل

سلام
میشه بعد از بخور که منافذ صورت بازه،قرص ویتامین e به صورت بزنیم؟تاثیر قرص بعد بخور بیشتر میشه یعنی؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
1 ماه قبل
پاسخ به  Smnh

سلام دوست عزیز. بله بخور باعث باز شدن منافذ پوست شده و می تواند با نفوذ سریع تر ویتامین e به عمق پوست، باعث اثربخشی بهتر آن شود.

Arian
Arian
2 ماه قبل

سلام روزتون بخیر
من روی گونه‌هام منافذ باز دارم، میخواستم بدونم اگر بخور بدم این منافذ باز پوستم بیشتر نمیشه؟

لافارر
ویرایشگر
لافارر
1 ماه قبل
پاسخ به  Arian

سلام دوست عزیز. بخور باعث افزایش منافد باز صورت نمی شود بلکه منافذ شما را باز می کند و با از بین بردن تجمع آلودگی ها در این منافذ، به پاکسازی عمیق تر پوست کمک می کند.

محسن رفیعی
محسن رفیعی
2 ماه قبل

ببخشید کسی که درماتیت سبورئیک داره میتونه از بخور استفاده کنه و اینکه کدومش براش بهتره سر یا گرم

لافارر
ویرایشگر
لافارر
1 ماه قبل
پاسخ به  محسن رفیعی

سلام دوست عزیز. بخور صورت با آب گرم برای افرادی که پوست حساس، اگزما، پسوریازیس یا درماتیت سبورئیک دارند ممکن است باعث بدتر شدن شرایط آنها شود. بهتر است از دستگاه بخور سرد در محل زندگی استفاده شود تا رطوبت کافی به هوا اضافه شود و از خشکی بیش از حد پوست جلوگیری شود.